Kurzy a lektoři

Štěpánka Rohlíčková

Klavírní spolupráce

Štěpánka Rohlíčková hraje na klavír od pěti let pod vedením p uč. Martina Vencla. V pozdějším věku úspěšně složila přijímací zkoušky na Pražskou konzervatoř. Pod vedením profesorky Evy Boguniové v minulém roce absolvovala. Štěpánka Rohlíčková se specializuje na korepetice, zejména na korepetice klasického zpěvu. Mezi její úspěchy v rámci korepetic patří pozice hlavní korepetitorky na mezinárodní pěvecké soutěži Musica Romantica (2018). V roce 2019 reprezentovala Pražskou konzervatoř na akci Mladé pódium, kde doprovodila Václava Petra, koncertního mistra violoncell České filharmonie. V roce 2020–2021 působila jako korepetitorka na Mezinárodní konzervatoři Praha.
Štěpánka Rohlíčková v současné době studuje na Hochschule für Musik Carl Maria von Weber v Drážďanech obor divadelní korepetice, spolupracuje s Dětskou operou Praha a sólisty Národního divadla. Dále vyučuje hru na klavír na církevní husitské škole Harmonie.

Štěpánka Rohlíčková a Setkání s hudbou

„Tyto kurzy jsou pro mě srdeční záležitostí. Po celoročním shonu pro mě právě zde začínají prázdniny. Do Soběslavi jedu čtvrtým rokem. V prvních dvou letech jsem kurzy absolvovala jako účastník v dílně Tomáše Víška. Od roku 2021 jezdím jako korepetitor. Každoročně se těším na Soběslavskou atmosféru, kde všude kolem je tolik krásné hudby. Nejkrásnější momenty zažívám na závěrečných koncertech, kdy slyším vystupovat účastníky kurzů. Průběžně je slýchám hrát a cvičit v budovách školy. Na konci všeho je slyšet jejich maximální nasazení a radost z toho, že si můžou zahrát a ukázat, co v nich dříme.“