Lektoři

Jan Fišer

housle

Koncertní mistr PKF - Prague Philharmonia se řadí mezi přední mladé české houslisty. Jako sólový hráč se představil publiku v Německu, Rakousku, Slovensku, Slovinsku, Itálii, Francii, Polsku, Španělsku (Pau Casals International Music Festival), Švýcarsku (Murten Classics), Japonsku a USA (Brevard Music Festival). Pravidelně nahrává pro televizi a rozhlas. Jako jeden z pěti laureátů se podílel na CD Pocta Jaroslavu Kocianovi u příležitosti 40. výročí Kocianovy mezinárodní houslové soutěže. Intenzivně se věnuje komorní hře. Spolu s klavíristou Ivo Kahánkem a violoncellistou Tomášem Jamníkem založil Dvořákovo trio, které se řadí mezi nejlepší české komorní soubory.

Absolvoval Pražskou konzervatoř u Jaroslava Foltýna a Carnegie Mellon University - School of Music v USA ve třídě koncertního mistra Pittsburgh Symphony Orchestra, Andrése J. Cárdenese. Své hudební vzdělání rozšířil na mnoha mistrovských kurzech v Semmeringu, Bonnu či na proslulé Meadowmount School of Music, kde studoval u Stephena B. Shippse. Účinkoval též na mistrovských kurzech vedených Pinchasem Zukermanem, Gilem Shahamem a Josephem Silversteinem.

Jiří Fišer a Setkání s hudbou

„Mám moc hezkou vzpomínku na moji první Soběslav! Netušil jsem, co mě čeká ani jsem některé kolegy příliš neznal, ale probíhalo tou dobou MS ve fotbale. Jelikož jsme se Štěpánem Ježkem velcí fandové, hned jeden z prvních večerů jsme navštívili restauraci s televizí, abychom sledovali utkání. Jeho žena Silva šla s námi a když začali hrát, Silva vytáhla ponožky a začala je štupovat (zašívat). A já vzpomněl na mládí, když jsme s tátou koukali na sport a mamka s babi zašívaly, pletly nebo háčkovaly společně s naším fanděním. Tak po tom večeru jsem věděl, že mi bude v Soběslavi dobře a že se tam budu vždy těšit!“